Fontosabb tudnivalók:
Természetesen levesszük az Önök válláról a hosszadalmas temetői ügyintézés terheit, elintézzük a sírhely újraváltást, beszerezzük az esetleges sírnyitáshoz szükséges tisztiorvosi engedélyt.
Ha koporsós temetés megszervezésével bízza meg irodánkat, munkatársaink minden adminisztrációs terhet levesznek a válláról. Teljes körű ügyintézési szolgáltatást nyújtunk a szerényebb temetéstől a luxus temetésig.
Az elhunyt koporsóját minden esetben az előre meghatározott időpontban, a temető ravatalozójában helyezi el a temetői szakszemélyzet. A koporsó a ravatal során – a gyászoló család kívánságának megfelelően – nyitott vagy zárt állapotban van jelen. A gyászolók kezdenek megérkezni a ravatal helyszínére. Ameddig összegyűlik a gyászoló gyülekezet, halk gyászzene szól. Megérkeznek a temetési koszorúk, melyeket a szakszemélyzet a koporsó köré rendez. A résztvevők odalépve a koporsóhoz, személyes búcsút vehetnek az elhunyttól, vagy a szemfedőd felhajtva utoljára megtekinthetik az elhunytat, virágot, csokrot helyezhetnek a koporsó elé. Megkezdődik a szertartás, kezdetét veszi az imádság vagy a búcsúbeszéd.
A búcsúztatás után a koporsót a halottszállító autóba helyezik, ezt követően a gépkocsira teszik a koszorúkat. A gyászoló gyülekezet gyalogosan kíséri az elhunytat a kijelölt sírhelyhez, – az örök nyughelyre – ami már a betemetésre elő van készítve. Rövid búcsúztatás követően, énekhang kíséretében történik a koporsó leengedése a sírba. A közeli családtagok, rokonok, közeli barátok végső búcsúként még egy-egy szál virágot, vagy egy marék földet ejthetnek a koporsóra. A behantolást követően a temetői személyzet a koszorúkat a hantra rendezi, illetve elhelyezi a fejfát. A temetés a részvétnyilvánítással fejeződik be. Alkalmanként halotti tor követi a gyásszertartást.
Kérjük hívjon minket bizalommal, kollégáink átérezve a megrendült szellemi állapotot, türelmesen és segítőkészen adnak felvilágosítást minden felmerülő kérdésben.
Ha a család birtokában van egy sírhely, amelybe egy elhunyt koporsóban már betemetésre került, úgy az adott sírhelybe még egy koporsót továbbá 4 db urnát be lehet temetni.
Minden koporsó betemetésénél meg kell váltani a 25 éves bérleti díjat.
Egy elvont példán szemléltetve ez azt jelenti, hogy ha a mai napon szeretnénk koporsós temetést rendezni, de 15 évvel ezelőtt történt egy koporsós temetés ugyanabba a sírba, akkor 15 évvel ezelőtt megváltották a sírhelyet 25 évre, tehát a mai napon csak az azóta eltelt 15 évre esedékes megváltási díjat kell kifizetni.
Koporsós rátemetésnél a sír nyitásához tisztiorvosi engedély szükséges. Meglévő sírba temetésnél minden esetben a sír felett rendelkező személy engedélye szükséges.
Amennyiben sírkőemlék van a síron, úgy azt le kell bontani és ki kell szállítani a temetőből -, hogy a sírásás és a temetés megtörténhessen, – visszaállítani minimum 6 hónap után lehet. Ez idő alatt a sírra sírjelzőt helyeznek el táblával.
A temetés szervezésében, a temetői ügyintézésben továbbá a sírkő munkák elvégzésének terén valamint a koszorú elkészítésében és kiszállításában is közel 30 éves tapasztalattal és tudással állunk az Önök rendelkezésére.
Ha a koporsót kriptába helyezik, minden esetben fémbetétet kell a koporsóba tenni. Ebbe a betétbe helyezik az elhunytat, majd a betét tetejét leforrasztják. Az elhunyt azonosítására a fémbetét tetején lévő kis ablak szolgál.
Temetés előtt a kriptát takaró fedő lapot le kell emelni majd, temetés után pedig vissza kell helyezni.
A sírbolthely használati ideje az utolsó koporsós betemetéstől számítva 60 vagy 100 év. A betemetéshez minden esetben a kripta felett rendelkező személy engedélye szükséges.
This will close in 15 seconds